Новий цифровий світ

Автор: 
Ерік Шмідт, Джаред Коен
Рік видання: 
2015
Мова оригіналу: 
англійська
Перекладачі: 
Ганна Лелів
Мова видання: 
українська
Кількість сторінок: 
368
Формат: 
Формат - 145х215 мм, оправа - тверда ламінована
ISBN: 
978-966-8853-50-0

Група

У цій захопливій книжці голова ради директорів компанії Google Ерік Шмідт і керівник наукового центру Google Ideas Джаред Коен на основі свого унікального досвіду намагаються відповісти на одне з найскладніших запитань щодо нашого майбутнього: як технології змінять наше щоденне життя та безпеку, вплинуть на перебіг війн і дипломатичних баталій, визначать наслідки революцій і тероризму. Це книжка не про ґаджети – це погляд на те, яким стане життя людей в новому цифровому світі, де кожен буде на зв'язку. Для широкого кола читачів.

   Довідка. Ерік Шмідт – голова ради директорів компанії Google, де він почав працювати 2001 року. З 2001 до 2011 року був головним виконавчим директором Google і керував стратегією компанії разом із засновниками Сєрґєєм Бріном і Леррі Пейджем. Перш ніж приєднатися до компанії Google, Ерік Шмідт був головою ради директорів і головним виконавчим директором компанії Novell, головним директором з техноло¬гій у корпорації Sun Microsystems. До цього він входив до складу групи науковців у центрі досліджень компанії Xerox у місті Пало-Альто (PARC), а також обіймав посади в компаніях Bell Laboratories і Zilog. Він також очолює раду директорів фонду “Нова Америка” та з 2008 року є членом ради опікунів Інституту перспективних досліджень у Принстоні (штат Нью-Джерсі).

   Джаред Коен – засновник і директор наукового центру Google Ideas. Він є стипендіатом Родса, автором двох книжок – “Діти Джихаду” (Children of Jihad) та “Сто днів тиші” (One Hundred Days of Silence). Року 2013 журнал Time назвав Джареда одним із сотні найвпливовіших людей у світі. Коен також є членом ради директорів корпорації SFX Entertainment і членом консультативної ради директорів Національного антитерористичного центру.

Цитати з книжки

 

Ми всі мусимо думати про майбутнє, бо нам доведеться провести там решту свого життя.

Чарлз Кеттерінґ, американський винахідник і бізнесмен

 

За перше десятиліття XXI століття кількість користувачів Інтернету зросла від 350 мільйонів до понад 2 мільярдів. За той самий проміжок кількість тих, хто користується мобільним телефоном, виросла з 750 мільйонів до понад 5 мільярдів (нині вже 6 мільярдів).

Через те, що Інтернет-платформи мають такий грандіозний масштаб, у новому цифровому світі все відбуватиметься набагато швидше і це вплине на всі складові суспільства, зокрема на політику, економіку, медіа, бізнес та суспільні норми. Таке прискорення вкупі зі взаємозв’язком, що його підсилюють Інтернет-технології, покладе початок новій ері глобалізації – глобалізації продуктів та ідей.

Жителі бідних країн зможуть скористатися громадськими 3D-принтерами, щоб виготовити будь-який потрібний інструмент чи предмет із шаблонів з відкритим кодом... Їм більше не доведеться покладатися на заплутані або незаконні способи доставки готових товарів, що коштують дорожче.

Освітній процес стане гнучким, а учні працюватимуть відповідно до своїх стилю і темпу навчання. Діти й далі ходитимуть до школи, щоб спілкуватися з однолітками та отримувати настанови від учителів, але щораз частіше вони навчатимуться за допомогою ретельно продуманих освітніх проектів на зразок нинішньої Академії Хана... Шкільна система ставитиме на перше місце розвиток критичного мислення та вміння вирішувати проблеми.

Найбільш революційними в майбутньому будуть винаходи в галузі охорони здоров’я та медицини... Ні для кого не буде новиною, що мобільні телефони матимуть функцію діагностики.

У мережі держави влаштовуватимуть провокації, яких не дозволили б у реальному світі. Довкола пануватиме спокій, а віртуальним полем битви стане Інтернет.

Майбутні революції, незалежно від країни і форми, скинуть режим, але не завжди закінчаться встановленням демократії. Боротьба за серця і розум точитиметься в Інтернеті.

З часів появи вогнепальної зброї найбільшим винаходом у військовій справі стала автоматизація війни – завдяки розробкам у галузі робототехніки, штучного інтелекту та безпілотних літальних апаратів... У майбутньому вояки матимуть найсучасніші захищені планшети, за допомогою яких зможуть переглядати потокове відео з безпілотників у режимі реального часу, завантажувати аналіз розвідувальних даних і отримувати останні новини про пересування своїх військ. Ці пристрої матимуть унікальні карти з усією необхідною інформацією про довкілля... Зміниться вбрання та оснащення військових. Існуватимуть однострої на основі тактильних технологій – зорієнтованих на відчуття дотику... Шоломи матимуть кращу видимість і вбудовані засоби зв’язку; командири бачитимуть очима вояків і зможуть командувати ними на відстані, з військової бази.

Відгуки

про книжку Еріка Шмідта й Джареда Коена

“Новий цифровий світ”

 

“Смілива й цікава … [ця] книжка сповнена захопливих прикладів футуристичних речей і послуг”.

журнал Scientific American

 

“Шмідт і Коен утворюють чудовий дует інтелектуалів, у якому енциклопедичні знання цифрових технологій Шмідта поєднуються з напрочуд глибоким розумінням міжнародної дипломатії та політики Коена. ... «Новий цифровий світ» написаний на диво зрозу­міло, з яскравими прикладами і де-не-де дотепами. ... Ретельний аналіз. ... Збалансовано й цікаво”.

журнал The Christian Science Monitor

 

“Сповнена свіжих ідей, ретельно досліджених прикладів і не­сподіваних поворотів ... Якщо вас хвилює майбутнє ... прочитайте цю книжку. Вона стане темою для дискусій серед комп’ютерних фахівців, а простих людей змусить добре замислитись над власним майбутнім. ... Вона підштовхне вас до дії і, може, навіть допоможе зрозуміти, що треба робити”.

інтернет-видання The Huffington Post

 

“Разом [Шмідт і Коен] прогнозують силу-силенну інновацій і нових загроз, що постануть перед диктаторами, техно-революціонерами, терористами і вами”.

Національне громадське радіо

 

“Дуже важливі персони в галузі технологій, Шмідт і Коен за­слуговують похвали за те, що дослідили темну сторону поступу. Після вибухів у Бостоні їхні застереження про небезпеку Інтернету звучать моторошно”.

газета San Francisco Chronicle

 

“Ґрунтовна книга, яка пропонує чудовий огляд сучасних руйнівних тенденцій у сфері технологій і намагається спрогнозувати, як вони змінять взаємини між державами й громадянами”.

газета The Observer (Великобританія)

 

“Ви мусите прочитати цю книжку. ... Її автори вирішили передбачити майбутнє, а не сперечатися про те, як його досягти. В ре­зультаті вийшла книжка з прогнозами на тему майбутнього держав, революцій, тероризму, конфліктів, війн, громадянства й ідентичності”.

інтернет-видання The Star (Торонто)

 

“У цій захопливій книжці Ерік Шмідт і Джаред Коен на основі свого унікального досвіду змальовують нам майбутнє, де на нас чекають високі прибутки, громадянська активність і справжнє відчуття спільноти – якщо сьогодні ми зробимо правильний вибір”.

Білл Клінтон, 42-й Президент США

 

“З яскравими прикладами й неперевершеним аналізом, книжка показує, як Інтернет та інші комунікаційні технології дадуть нові можливості людям і змінять життя держав і компаній. ... Реалістична та водночас дуже оптимістична. ... Надзвичайно розумна книжка, що на диво легко читається”.

Волтер Айзексон, автор біографії Стіва Джобса

 

“Глибокі роздуми Еріка Шмідта і Джареда Коена про технології та світовий лад. Навіть ті, хто не погоджується з деякими їхніми висновками, дізнається багато нового з цієї книжки, що змушує за­думатись”.

Генрі Кіссінджер

 

“Путівник майбутнім, написаний двома експертами, які чудово усвідомлюють перспективи людства в бездротовому світі. На кожній сторінці – нові відкриття, у кожному розділі – неймовірні висновки (і запитання). Ерік Шмідт і Джаред Коен написали настільну книгу як для фахівців, так і для звичайних читачів”.

Мадлен Олбрайт, колишній Державний секретар США

 

“Неперевершена книжка, що її мусить прочитати кожен, хто прагне усвідомити, як Епоха Google впливає не лише на наше життя, а й на конфіденційність, демократію та безпеку. ... Великий ка­мінь у город «техно-оптимістів»”.

Ніалл Ферґюсон, автор книжки “Цивілізація: Захід і всі решта”

 

“Обдумана, ретельно обґрунтована. ... Читачі отримають більше запитань, ніж відповідей, але в цьому вся суть: коли ми запитуємо «Що далі?» – все в наших руках”.

Елон Маск, співзасновник компаній Tesla Motors і PayPal

 

“«Новий цифровий світ» мусить прочитати кожен, хто хоче справді зрозуміти весь масштаб цифрової революції. ... Я не бачив, щоб хтось із державних службовців так майстерно поєднував тех­ніку й людину, науку й політику, як Шмідт і Коен. Чи не на кожній сторінці вони кидають виклик уяві читача”.

Генерал Майкл Гайден, колишній директор ЦРУ

 

“Ця книжка описує перебіг технологічної революції. Як її пережити – це виклик для країн, спільнот і громадян. Ерік Шмідт і Джаред Коен ліпше за всіх знають, що це означає”.

Тоні Блер

 

“Небагато людей у світі докладають більше зусиль, ніж Ерік Шмідт і Джаред Коен, щоб уявити – і створити – новий цифровий світ. У цій книжці вони заглядають у свою кришталеву кулю і запрошують зазирнути туди весь світ”.

Майкл Блумберґ

 

“«Новий цифровий світ» – це захопливе поєднання ідей і здогадок про те, як віртуальний світ перетинається з «Вестфальською системою». … Ця книжка має розпочати важливу дискусію про практичні наслідки масового зв’язку для громадян і політиків, суспільств і держав”.

Роберт Зеллік, колишній президент Світового банку

 

“У добре написаній, цікавій і вельми важливій книжці Шмідт і Коен скрупульозно намагаються розшифрувати, що чекає нас у майбутньому”.

Генерал Брент Скавкрофт, колишній радник президента США з питань національної безпеки

 

“Ця неперевершена книжка змусить вас переглянути свої уявлення про цифрову епоху, світовий лад, те, що чекає нас у майбутньому і що це все означає для вас, вашої сім’ї та вашої громади. Читати всім”.

Мохаммед Ель-Еріян, голова Ради глобального розвитку при Президенті США

 

“Нарешті з’явився чудовий посібник для наступного століття – що чекає підприємців, революціонерів, політиків і простих громадян у майбутньому. Шмідт і Коен написали приголомшливу розповідь про те, як цифрова революція змінює наше життя. Ця книжка – найпроникливіше дослідження майбутнього, яке я читав у своєму житті, а прочитавши першу сторінку, я вже не міг від­класти її вбік”.

сер Річард Бренсон, засновник і власник корпорації Virgin Group